Jdi na obsah Jdi na menu
 


U12, KP 22.10. Kladno-Říčany, komentář

TJ Sokol Kladno-Basket Říčany 49:54 (10:16, 14:8, 4:22, 21:8)

KP U12G pro nás pokračoval dvěma zápasy s prvním ze silnějších soupeřů. Basket Říčany porazil HBB a prohrál se Slaným. Vše záleželo na tom, jestli nastoupí hráčky č. 11 a 12. Proti nám nastoupili a bylo to znát. Dohromady zaznamenali 28 bodů a rozhodli zápas. Ale i přes to si dovolím tvrdit, že jsme se porazili sami. Spoustou nevynucených chyb (kroky,špatný driblink, nepřesné přihrávky, bídná střelba, doskok pod oběma koši).I tak jsme dokázali udržet v poločase remízu. Ale ve třetí části hry jsme se úplně sesypali a  špatnou obranou jsme umožnili vyniknout právě hráčkám č. 11 a 12. Nepomohla stíhací jízda v poslední části, protože soupeř, přeci jenom, nějaké koše dal a náskok z předchozí čtvrtiny udržel.

TJ Sokol Kladno-Basket Říčany 39:38 (10:6, 10:8, 12:11, 7:13)

Obě družstva  poněkud obměnila kádr. Odešly hráčky nastupující za starší kategorie. Střídání je povoleno libovolné, a oba týmy ho využili bez velkého taktizování. I nadále jsme dělali mnoho "nevynucených chyb" a podráželi nohy sami sobě. Ale na odchodu "posil" tratili více Říčany a tak se zápas vyvíjel v náš prospěch. Po třetí části jsme vedli o 7 bodů. Po celý zápas jsme si nedokázali poradit, tentokrát s hráčkou č. 14, která nám nasázela 20 bodů, ať ji bránil kdokoli. Ale v poslední čtvrtině vynikla a 10 body dokázala v poslední minutě vyrovnat skóre utkání na 38:38. Potom Gabča proměnila jeden ze dvou trestných hodů. Nicméně soupeř bojoval dál a vynutil si trestné hody v samém konci zápasu. Naštěstí pro nás, střelkyně hostí neunesla tíhu okamžiku a netrefila ani jednou.

Závěrem je nutné podotknout, že o vítězství musí bojovat celé družstvo, ať se daří nebo ne. Nelze to vzít s plážovým úsměvem a sluncem v duši. Další soupeř jsou Kralupy a ty už jsme si zkusili na turnaji v Kožlanech.

Statistiky na stc.cbf.cz

Dresy vrátit v pátek 4.11. 

V příštím týdnu jsou prázdniny, ale ve středu je ještě možné trénovat na 12. ZŠ. Prosím o názor v pondělí na tréninku.