Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrý vstup do roku 2017

Hned první víkend roku pro nás začaly boje v extralize starších žákyň  S sebou jsme si ze základní skupiny "přibalili" dvě výhry a čtyři porážky.

Kladno - Havířov   61:49   (12:12, 37:27, 49:40)

Na žádost sobotního soupeře jsme extraligu zahájili v domácím prostředí. A po chybě v obsazení hráček při rozskoku hned inkasovali. Všeobecně jsme v úvodu působili nervózně, navíc se nám nedařila střelba, když za sedm minut jsme zaznamenali jen šest bodů. Naštěstí nás krásnými a přesně zakončenými seběhy pro přihrávku podržela Jíťa a do konce čtvrtiny jsme srovnali. První trojku od v základní části nejlepších střelkyň z této vzdálenosti jsme inkasovali po čtrnácti minutách hry. A to bylo také naposledy, kdy soupeř vedl. Naše dlouhé Šárka, Terka a Danča během dvou minut skóre otočily, a protože spolu s Violou dokázaly spolupracovat s vnějšími hráčkami na domluveném stylu obrany jako jeden celek, už jsme do půle Moravankám povolili skórovat pouze z trestných hodů a sami si po přesné oplátkové trojce Adély odnesli do šaten desetibodový náskok. Také ve druhém poločase jsme zvládali praktikovat domluvenou obranu hráček na perimetru a inkasovali v něm jen pět košů ze hry a jednu trojku. Hru nám na druhé straně kazily dětské ztráty ihned po zisku míče či v přechodové fázi. Přesto jsme dokázali udržet hru pod kontrolou, soupeřky nenechali přiblížit na méně než sedm bodů a v koncovce nepřipustili žádné komplikace.

Malíková 15, Ji. Pilařová 12, Perseinová 11, Alscherová 9, Šmídová 7, A. Chuchlerová 3, T. Chuchlerová 2, Kadlecová 2, V. Kratochvílová, Mužíková, Strnadová, G. Šliková

Kladno - SBŠ Ostrava   70:58   (19:14, 34:28, 45:41)

Dívky z Ostravy, Frýdku-Místku, Olomouce, Zlína, Rožnova, Bruntálu - většina z nich byla v Kladně poprvé. Město si ale prohlédnout nestihla, v zimním počasí se cesta veřejnými prostředky natáhla a Moravanky dorazily do Kladna z Karlových Varů až o půlnoci. Přesto v neděli začaly lépe. Úvod zápasu se podobal sobotnímu. Vlastně skoro celý průběh. V 7. minutě soupeřky vedly 12:9 - stejně jako v sobotu naposledy v tomto duelu. Pak vlétla na hřiště Terka a pěti body otočila skóre. Zlepšení týmu korunovala před klaksonem trojkou Klára. Když soupeřky snížily na dva body, zmobilizovali jsme obranné síly, pět minut neinkasovali a devítibodovou šňůru zakončila ukázkovým stop jumpem druhá Klára. Na konci půle snížily trojkou Moravanky. A nevzdaly se. Před koncem třetí části se opět přiblížily na dva body. Ani tehdy jsme nepropadli panice, přidali na zodpovědnosti a zpřesnili kombinaci. Koše Šárky, Terky a Kláry před pauzou vnesly do našich řad potřebný herní klid, který jsme za dvě minuty poslední části za dobré obrany a bez zbytečných ztrát přetavili v další osmibodovou šňůru z rukou Danči, Jíti a Kláry. Ani to soupeřky nezlomilo a pět minut před koncem snížily z tlaku na útočné polovině na šest. Další naši bezchybnou pasáž, v níž jsme kolektivní hrou presink překonali, vyšperkovala pěti body Eli - z nájezdu, trestňáku, pozice. Poslední vzepětí Ostravy ukončil náš time out tři minuty před koncem, po kterém to pro jistotu ještě dvakrát "urvala" s obrovským přehledem hrající Šárka, a závěr jsme si tak mohli i podruhé vytleskat.

Perseinová 18, Malíková 17, Šmídová 13, T. Chuchlerová 7, Ji. Pilařová 7, Alscherová 6, Mužíková 2, A. Chuchlerová, Kadlecová, V. Kratochvílová, Strnadová

Úvodní hrací víkend jsme dokázali, že se nacházíme ve fázi mezi dětským a mládežnickým basketbalem. Občas dáme divákům šanci aplaudovat krásným, pohledným či chytrým kombinacím nebo precizně provedeným individuálním akcím, vzápětí jim vstávají vlasy hrůzou po chybách, na které už od přípravky zapomněli, a které s rostoucí silou soupeřek opět vyplouvají na povrch. Pokud by tyto, ale i další chyby zůstaly neviditelné, nemohli bychom si je uvědomit a pracovat na jejich odstranění. A právě v tom by měla být konfrontace s republikovou špičkou pro nás největším přínosem. A když tým neupustí za žádných okolností, ani při dílčích nezdarech, od svých největších zbraní - víry, bojovnosti a nasazení, jako tomu bylo v souboji s moravskými celky, může být republikové smetánce důstojným soupeřem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář