Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slibný úvod

10. 10. 2016

V úvodních zápasech Žákovské ligy starších žákyň U15 jsme "urvali" cenná vítězství.

Kladno - Chomutov   90:23   (26:1, 50:8, 65:16)

Soupeř pustil své dvě nejlepší "dvojky" do Varů a navíc nastoupil s přílišným respektem. O osudu zápasu jsme rozhodli zodpovědným přístupem již v první čtvrtině, po přestávce maličko ubrali z tempa, nasazení i koncentrace, i tak ale v poklidu vybojovali první výhru v nové sezóně.

Kounovská 15, Šmídová 15, Malíková 14, V. Kratochvílová 10, Perseinová 10, Mužíková 9, Ji. Pilařová 9, T. Chuchlerová 6, A. Chuchlerová

BA Sparta Praha - Kladno   45:65   (12:9, 31:29, 41:48)

Danča má týden trému, tak se rozhodneme jí pomoci. Leč úvodní desetiminutovka není podle našich představ, navíc Šárka nepodstupuje souboje s Julií, která nám za deset minut dává devět bodů. Ve druhé už Šárka skvěle brání, ovládá prostor pod košem, na druhé straně kontruje osmi body a do šaten jdeme za přijatelného stavu.To už Jíťu trápí zraněná ruka, navíc v úvodu třetí části zradí kotník Violu. Přetahovaná končí ve 29. minutě za stavu 41:41. Po poločasovém odjezdu rodičů vynikající Klárka a nadstandard odvádějící Šárka nám dávají do závěrečné části slibný sedmibodový náskok. Tým se úžasně zvedá v obraně, dalších osm minut neinkasuje a je to i zásluhou trojek Klárky a Eli o dvacet! Úžasná pasáž - tak tento tým už dlouho nehrál. Závěr si můžeme vychutnat i vytleskat. Zaslouženě. I pro trémistku, která nakonec dokázala odhodit zábrany. I pro Jíťu, hrající patnáct minut druhé půle se zafixovanou rukou, v níž rentgen posléze odhalil zlomeninu. Neuvěřitelná obětavost! I pro Violu, kterou zranění vyřadilo na šest týdnů.

Perseinová 24, Malíková 14, Šmídová 11, Alscherová 9, Kounovská 4, T. Chuchlerová 2, Ji. PIlařová 1, A. Chuchlerová, Klausová, V. Kratochvílová, Mužíková, G. Šliková

Kladno - Kralupy   67:65   (12:18, 28:32, 52:43)

V tradičním derby proti nám tentokrát stál čtvrtý tým z jarního MČR. Zranění už nepustila do hry Jíťu s Violou, a tak jsme tentokrát hráli "pro nebožky". Utekl nám až konec první části, kdy naši nespolupráci v obraně trestala Kohoutová. Když jsme nezvládli v úvodu druhé části pokrýt agilní Novákovou, vedly slečny od Vltavy o třináct! Time out, úspěšná trojka Eli a najednou v našich dresech hraje jiný tým. Bojovný živý, kreativní. Stahujeme na bod, leč trojka kralupské Malíkové z osmi metrů dvě vteřiny před poločasovou pauzou nás má srazit do kolen.

Nás ne. Úvod druhé půle je vyrovnaný, Kralupy stále drží čtyřbodové vedení. Před koncem třetí čtvrtiny přichází důležitá pětiminutovka. Výtečná obrana na straně jedné, na druhé korunují naši aktivitu nejprve osmi body v řadě Klárka, následně šesti Šárka a vedeme o deset. Na korekci soupeřek odpovídá těsně před klaksónem Terka. Za další tři minuty vedeme o čtrnáct, jenže pak polevíme v koncentraci, soupeřky ožijí, nám se přestává dařit v útoku, zbytečně chybujeme a věšíme hlavy a minutu před koncem je vyrovnáno! Přesto v sobě nacházíme poslední zbytky zejména morálních sil, závěr sehrajeme zdařile na skórující Eli a zvládneme ubránit. Radost z vítězství kalí myšlenka na to, jak snadno jsme schopni přijít o trpělivě budovaný náskok.

Šmídová 24, Malíková 13, Alscherová 12, Perseinová 12, T. Chuchlerová 2, Kounovská 2, Mužíková 2, A. Chuchlerová, Klausová, G. Šliková

Kladno - Karlovy Vary   62:53   (14:10, 26:23, 49:34)

Odložené utkání jsme začali dobře a důrazná Šárka a rychlá Verča nám brzy zajistily šestibodové vedení. Zdobila nás solidně hraná a spolupracující obrana, v níž dokázaly klíčovou Zdeňkovou dobře pokrývat Klárka a Zuzi, v útoku jsme se často sami sobě trochu pletli, přesto jsme si vybudovali osmibodový náskok, o který jsme těsně před přestávkou skoro přišli. Po pauze jsme nastoupili mnohem živěji, nepřecházeli střelecké pozice a v důsledku toho zaznamenali tři trojky z rukou Klárky a Eli, v obraně dále dobře komunikovali a řešili clonění. Třetí část jsme ovládli 23:11. Pak jsme kolektivní hrou, k níž přispěla chytrou přihrávkou na přesně zakončující Danču a o chvilku později proměněným trestným i Gabča, navýšili pět minut před koncem vedení až na 22 body. Jenže po prostřídání jsme pustili otěže utkání a sami soupeřky vrátili do hry. Když se podruhé v utkání výrazně utrhla Zdeňková, museli jsme po sedmnáctibodové! šňůře soupeřek zatáhnout za záchrannou brzdu. Povedlo se, závěr jsme zásluhou dobrého dohrání Šárky, znovu kvalitní obrany a jistícího koše Danči zvládli.

Perseinová 16, Šmídová 14, Malíková 13, Alscherová 6, Kounovská 6, T. Chuchlerová 4, Kadlecová 2, G. Šliková 1, A. Chuchlerová, Klausová, Mužíková

Skvělý vstup do sezóny podtrhly poslední dvě důležité domácí výhry proti celkům, jimž jsme se v minulé sezóně v tabulce dívali na záda. V obou zápasech jsme si postupně vybudovali sympatickým a zodpovědným výkonem solidní náskok, v závěrečných minutách jsme bohužel dovolili soupeřkám vlastními chybami zápasy zdramatizovat. Strašidelné. Zkušená sestava však vypjaté koncovky pokaždé zvládla, prokázala herní kvalitu, pevné nervy, snahu plnit taktické pokyny a vůli po vítězství. Chvályhodné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář